Използването на батерии
1. Ако батерията не се използва дълго време, тя бавно ще се изхвърля самостоятелно, докато не бъде бракувана. Следователно колата трябва да стартира всеки конкретен момент за зареждане на батерията. Друг метод е да изключите двата електрода от батерията. Важно е да се отбележи, че положителните и отрицателните електродни проводници трябва да бъдат изключени от стълбовете на електрода. Първо, изключете отрицателния електрод или отстранете връзката между отрицателния електрод и шасито на автомобила. След това отстранете другия край с положителния символ (+), тъй като батерията има специфичен живот и трябва да бъде заменен в определен момент. Когато подменяте, горният ред също трябва да се спазва, но при свързване на електродни проводници, редът е точно обратния: първо свържете положителния електрод и след това свържете отрицателния електрод.
, когато указателят на ампертора показва недостатъчно съхранение на батерията, Тя трябва да бъде таксувана своевременно. Капацитетът за съхранение на батерията може да се отрази на таблото за управление. Понякога по време на пътуването се установява, че нивото на батерията е недостатъчно и двигателят не може да бъде стартиран. Като временна мярка можете да потърсите помощ от други превозни средства и да използвате техните батерии, за да стартирате превозното средство. Свържете отрицателните и отрицателните терминали на двете батерии и положителните и отрицателните терминали.
3. Плътността на електролита трябва да се коригира според стандартите за различни региони и сезони.
4. Когато електролитът се изчерпи, трябва да се добави дестилирана вода или специализиран разтвор за попълване. Вместо това избягвайте да използвате пречистена питейна вода. Тъй като чистата вода съдържа множество следи елементи, тя може да има неблагоприятни ефекти върху батериите.
5. Когато стартирате автомобила, непрекъснатото използване на стартера може да причини повреда на батерията поради прекомерно изхвърляне. Правилният метод за използване е да стартирате автомобила за общо време не повече от 5 секунди, а интервалът между рестартите не трябва да бъде по -малък от 15 секунди. В случай на множество стартове без стартиране на превозното средство, причината трябва да бъде идентифицирана от други аспекти като веригата, намотката за запалване или маслената верига.
6. По време на ежедневното шофиране е необходимо редовно да проверявате дали малкият отвор на капака на батерията е проветрен. Ако малкият отвор в капака на батерията е блокиран, генерираният водород и кислород не могат да бъдат изхвърлени. Когато електролитът се разшири, той ще прекъсне корпуса на батерията и ще повлияе на живота на батерията.
7. Проверете за признаци на окисляване на положителните и отрицателните клеми на батерията. Често можете да използвате гореща вода, за да излеете вода върху електрическите връзки на батерията
Предишен: Какви са видовете автомобилни батерии?
Следващия: Няма повече